YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ COŞKUYLA KUTLANDI

13 Eylül 2023, Çarşamba

2023-2024 eğitim-öğretim açılış töreni ve İlköğretim Haftası kutlama programı Şehit Üsteğmen Arif Kalafat İlkokulu’nda gerçekleşti.

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ COŞKUYLA KUTLANDI

Yeni eğitim-öğretim dönemi açılışı ve İlköğretim Haftası kutlaması, Şehit Üsteğmen Arif Kalafat İlkokulu’nda düzenlenen programla yapıldı. Programa; Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak, Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Soğuksu, Çekmeköy İlçe Spor Müdürü Damla Doğru Yalçın, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan, Çekmeköy Büyük Birlik İlçe Başkanı Murat Arslan, Şehit Arif Kalafat’ın Babası Celal Kalafat,  okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda öğrenciler tarafından halk oyunu, müzik dinletisi ve dans gösterisi gerçekleştirildi. Program sonrası Başkan Poyraz ve beraberinde ki heyet okulda, Çekmeköy Belediyesi tarafından hazırlanan kırtasiye destek paketini öğrencilere dağıttı.

Tüm eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ” Bu yıl 50 bin öğrencimizin bütün kırtasiyesini malzemelerini verdik. Nasıl devletimiz 22 yıldır kitapları okullarımızda evlatlarımıza bırakıyor, bizde bütün öğrencilerimizin kırtasiye malzemelerini okullarımıza teslim ettik. Ayrıca Çekmeköy’de oturup üniversiteye giren devlet veya özel ayırt etmeksizin her öğrencimize de 7 bin TL yardım yapıyoruz bu sene. İnşallah bu rakamı seneye 10 bin veya üzerine çıkaracağız. Her zaman söylüyorum eğitimde önceliğimiz var, kendi işimizi öteleyelim ama eğitimle alakalı üzerimize düşeni yapalım” dedi.